Usain Bolt vyhrál rekordní 9. olympijskou zlatou medaili ve 4 × 100 štafetách: získal trojnásobek

Obsah:

Jako by vždycky existovaly pochybnosti! Jamajka Usain Bolt upevnila své místo v olympijské historii a probojovala se do své deváté zlaté medaile ve štafetě 4 × 100 19. srpna. Pokračujte ve čtení, jak jeho úžasná kotevní noha zajistila výhru pro Jamajku.

Jen se na něj podívej! Usain Bolt, 29, prokázal, proč je to největší olympijský závodník a pole sprinter, jaký kdy viděl, s pozoruhodným výkonem v mužském relé 4 × 100. Zbytek týmu byl ve třech předčasných volbách velmi rychlý, ale byl to třícestný závod mezi silným americkým týmem a Japonskem, který se dostal do domácího úseku. Jakmile Usain vzal obušek, závod byl oficiálně u konce, když vyrazil vpřed - bez úmyslné hříčky - ostatních běžců a překročil cílovou čáru několik délek těla před stříbrnou medailí vyhrávající Japonsko. Tým USA byl ponechán se spokojit s bronzovou medailí, ale byl později zbaven následkem objevu obřího průchodu obětí po závodě. Kanada pak byla povýšena na pozici bronzové medaile.

Kliknutím sem zobrazíte nejpamátnější okamžiky olympijských her v Riu

Ne kabelová televize? Relaxovat! Kliknutím sem se dozvíte, jak sledovat olympijské hry online.

S tímto vítězstvím Usain opouští Rio hry se třemi zlatými ještě jednou, v relé 100m, 200m a 4 × 100. Stejný výkon dosáhl v londýnských hrách 2012 a v Pekingu v roce 2008. Tento muž neví, co je selhání, pokud jde o běh, jeho rychlost je tak nepřekonatelná jakýmkoli běžcem v tomto desetiletí, že mu olympijský sprintuje. Nyní má v jednom sportu více olympijských zlatých medailí než kdokoli jiný, s výjimkou nedotknutelného záznamu 23 zlatých plavání Michaela Phelpsa.

V Tokiu 2020 však může existovat více prostoru pro nárokování sprinting zlata, protože se objevují zvěsti, že Usain zavěsí své běžecké boty a po vítězství v Riu odejde do důchodu. Superstar však ještě neučinil formální oznámení. Určitě nám bude chybět jeho obrovský úsměv a úžasná rychlost, pokud je to skutečně jeho poslední olympiáda.

Co si myslíte o Usainově úžasném závodě?