Simone Manuel vyhraje 100m freestyle - stává se 1. africko-americkým plavcem se zlatou medailí

Obsah:

Svatý kámo! Simone Manuel vytvořila historii tím, že se stala prvním afroamerickým plavcem, který vyhrál zlato v individuální soutěži 11. srpna. Nejbláznivější částí je, že nikdo neočekával, že jí dokonce dá medaili! Máme všechny inspirativní detaily, právě tady!

Jaký úžasný příběh! Simone Manuel a kanadská Penny Oleksiak se v žádném případě neočekávali, že po pódiu 100 metrů volného času 11. srpna zaujmou pódium, ale obě dívky přišly zezadu, aby šokovaly dav a skončily vzácnou kravatou na zlato! Výhra byla zcela historická, protože Simone se stala první Američankou, která vyhrála tuto událost od roku 1984, ale co je důležitější, je první afroamerickou ženou, která vyhrála individuální soutěž pro Spojené státy, EVER! Jednoduše úžasné. Kromě toho čas dívek porazil starý olympijský rekord! Ne kabelová televize? Relaxovat! Kliknutím sem se dozvíte, jak sledovat olympijské hry online

"[Toto zlato] není jen pro mě, je to pro spoustu lidí, kteří přišli přede mnou a byli pro mě inspirací, " vyrazila Simone hned po velkém závodě. "Je to pro [bývalého štafetového zlatého medailisty] Cullena [Jones] a pro všechny lidi po mně, kteří věří, že to nemohou udělat." Chci jen být inspirací pro ostatní a ukázat, že to dokážete. “Jistě, holka!

Americký ženský plavecký tým: Viz fotky talentovaných sportovců

Dívky nebyly oblíbené na akci. Cate a Bronte Campbell z Austrálie se určitě očekávali, že vezmou zlato a stříbro, s vysoce výkonnou veteránkou Sarah Sjostrom přichází s bronzem. To se však nestalo a svět byl ohromen.

Co si myslíš, že se Simone vrací, aby chytila ​​zlatou medaili? Podělte se s námi o své myšlenky na úžasný závod!