Michael Phelps získává 200m motýl po drcení londýnské ztráty za 20. zlato

Obsah:

Po tomto rychlém závodu byla voda téměř zapálena! Michael Phelps byl korunován vítězem pánského 200m motýla 9. srpna, čímž zmítal svou konkurenci, aby odnesl domů své nejžádanější zlato! Máme všechny podrobnosti o velkolepé výhře, právě tady!

Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro v Brazílii poskytly některé z největších okamžiků plavání v historii sportu. Je čas přidat další k hlavnímu kotouči, protože Michael Phelps právě vyhrál zlato v 200m motýla 9. srpna! Soutěž dokončil na 200 metrů v pouhých 1: 53, 36, což znamenalo jeho 20. vítězství v zlaté medaili. Jaký sportovec!

Michael Phelps - viz fotky živé olympijské legendy

Všichni, kdo sledovali, chtěli vidět, jestli Michael mohl získat zpět nejvyšší cenu. Během her 2012 v Londýně byl pouhých 0, 05 sekundy za Jižní Čad le Clos (24 let). Ano, za kratší dobu, než je třeba, aby si někdo přečetl tuto větu, Michaelovi byla zamítnuta další zlatá medaile. Musel se spokojit se stříbrem, ale o čtyři roky později byla Rio 2016 jeho šancí vykoupit se a nezklamal.

Ne kabelová televize? Relaxovat! Kliknutím sem se dozvíte, jak sledovat olympijské hry online

Před ponorem do bazénu pro 200m motýl už Michael získal zlatou medaili. Poté, co byl pozdním přírůstkem do 4 × 100 freestyle štafetového týmu, Michael do značné míry pomohl týmu USA porazit Francouze. Michaelův úžasný obrat dal USA náskok - a nakonec zlato. "Chtěli jsme přenést toto relé zpět do americké půdy, " řekl Michael po závodě.

Poté, co Michaels udělal s Rioem 2016 (kromě 200m motýla, závodí v mužské 200m individuální soutěži 10. srpna a v pánském 100m motýli 11. srpna), vymění plavecký bazén pro taneční parket? Nejvíce vyzdobený olympionik v historii byl požádán, aby se objevil na webu Dancing With The Stars, zdroj VÝHRADNĚ říká HollywoodLife.com. Michaelova mysl se však více zaměřuje na jeho odkaz, že je to plavec místo tanečnice.

Co si o tom vzrušujícím závodě myslíš? Vyhrál váš plavec?