Jaký byl francouzský Open Tennis Championship

French Open Tennis Championship nebo Roland Garros je každoroční tenisový turnaj, který se koná koncem května a začátkem června v Paříži. V roce 2012 se Roland Garros konal od 27. května do 11. června. V jeho rámci se konaly mistrovství jednotlivců a mužů, zdvojnásobené soutěže, turnaje veteránů a mládežnické turnaje.

Návod k použití

1

Skutečnou hvězdou French Open 2012 byla naše krajanka Maria Sharapová. Ruský tenista vyhrál sedm obtížných zápasů. Prvním soupeřem blondýna Maria byla rumunská tenistka Alexandra Kadanets, která nedokázala vytrhnout jedinou hru od Sharapovy. Sharapova dále snadno porazila Japonce Ayumi Moritu a čínského Shuai Penga. Nejobtížnějším zápasem pro Sharapovu byla konfrontace s českou Klarou Zakopalovou, která trvala tři sety. Ve finále se Sharapova setkala s pocitem French Open 2012 - italské Sarah Errani. Tento miniaturní tenista se dostal do finále a porazil tak významné soupeře jako Samantha Stosur a Anu Ivanovich. Sarah však neměla dostatek zkušeností k boji s Marií.

2

V mužském turnaji pro jednoho hráče zvítězil Španěl Rafael Nadal. Španěl v zásadě předvídal vítězství před začátkem turnaje. Nadal dosáhl finále s ohlušujícím výsledkem, aniž by ztratil jediný set ve všech šesti zápasech. Poslední zápas mezi Nadálem a Srbem Novakem Djokovičem se uskutečnil až 11. června kvůli deštivému počasí. Španěl zvítězil ve třech sadách čtyř a správně obdržel slavnou „salátovou mísu“ Rolanda Garrosa. Stojí za zmínku, že Rafael Nadal už po sedmýkrát vylezl na nejvyšší pódium tohoto turnaje.

3

Co se týče konfrontací párů, mezi nejsilnějšími páry se ukázal tým Daniel Nestor (Kanada) a Max Mirny (Bělorusko). Na turnaji ženských čtyřhra vyhrál italský pár tenistek Robert Vinci a Sara Errani. Ve finále Italové doslova vytrhli vítězství z rukou Rusů Nadie Petrové a Maria Kirilenko. Mezi smíšenými páry získala první cena Sania Mirza a Maleh Bhupati. Mezi juniory se nejsilnějšími hráči tenisu stala německá Anika Beck a belgická Kimmer Sopejans.