Jordan Spieth: 5 věcí o mladém golfistovi, 24 let, který hraje u pánů

Obsah:

Tiger Woods je zpět, ale je to Jordan Spieth, který řve na Masters. Mladá hvězda tento turnaj vyhrála již dříve, takže získejte všechny potřebné informace o tomto golfovém profesionálovi.

Zatímco Tiger Woods (42 let) upoutal pozornost sportovního světa tím, že se po třech letech vrátil na turnaj Masters poprvé, tuto akci vedl po prvním dni Jordan Spieth. Dvacetiletý Texan dokončil zahajovací kolo před Tony Finauem, 28, dvěma údery (a sedm úderů před Tigerem.) Pokud bude Jordan držet krok, opustí Augusts National Gold club s další bundou, tak si vezměte lopatku na tuto mladou hvězdu.

1. Žádné překvapení, ale ten chlap byl jako kluk dobrý jako golf. Jordan se naučil, jak houpat klubem na svém domácím kurzu, Country Club Brookhaven v Dallasu. Kurz má historii výroby profesionálů PGA Tour - jako je Andrew Magee, Brian Watts a Scott Verplank, podle společnosti Golf Digest. Jordan brzy přidá své jméno do seznamu. „

"Vyhrál všechno, " řekl jordánský golfový trenér Jordánu společnosti Golf Digest. "Myslím, že je mnohem důležitější naučit se, jak vyhrát a užívat si sebe a mít důvěru v sebe." Jen nechci mít dítě v tom věku, co se za ním dívá místo před ním. Nechci, aby se díval na jeho záda, chci, aby se díval na jeho cíl. “

2. On a Tiger Woods mají něco společného. 19letý Jordan se stal profesionálem v roce 2012. Před tímto rozhodnutím získal několik působivých vítězství, včetně vítězství na americkém turnaji Junior Amateur. On a Tiger Woods jsou jedinými dvojnásobnými vítězi turnaje.

3. Rok 2015 byl pro něj opravdu dobrý rok. Jordan vyhrál PGA Tour Rookie roku v roce 2013. Následující rok se Jordan přiblížil k tomu, aby se stal nejmladším mistrem světa v historii, ale turnaj prohrál s Bubbou Watsonem. Následující rok by nedělal stejnou chybu. Jordánský výkon na Masters 2015 byl legendární. Ve věku 21 let byl podle agentury Associated Press druhým nejmladším člověkem, který vyhrál Masters. Měl také nejnižší zahajovací kolo od mistra v 64 letech a nejvíce birdie pro turnaj, ve 28.

"Byl to pravděpodobně největší den mého života, " řekl Jordan. "Připojit se k historii Masters a dát mé jméno této trofeji a mít tuto bundu navždy, to je něco, co teď nemohu pochopit." Rok 2015 byl také rokem, kdy vyhrál US Open a PGA Championship

4. Má nějaké slabosti. Ačkoli Jordan je v současné době na čele Masters 2018, nemyslete si, že to zvládne snadno. "Je to první kolo." Stejně jako kdokoli vím, že se na tomto místě může stát cokoli, “řekl Jordan dnes za USA Today, zatímco ve finálovém kole roku 2016 odkazoval na svůj neslavný flop. Přesto se mu zdálo, že se chystá vyhrát Masters zezadu, všechno se rozpadlo. Během posledních 9 jamek vymazal 5-taktní náskok, po bogey zvedl bogey (jeden úder přes paru díry) a na 12. jamku čtyřnásobný bogey (+4). "Rozhodně se před sebe nedostanu, " dodal.

5. Je zasnoubený ! Jordan a jeho dlouholetá přítelkyně Annie Verretová se zasnoubili na Štědrý den 2017. Pár začal chodit jako teenageři a udržoval svou lásku navzdory tomu, že chodil na různé vysoké školy. Navzdory tomu, že Jordánsko je jednou z největších golfových hvězd na světě, tento mocný pár se stále soustředil na pozornost. Annie pracuje jako koordinátorka událostí v The First Tee Texas.

Gratulujeme, Jordan Spieth a Annie Verret! pic.twitter.com/DvVq9ddsEI

- Golf Digest (@GolfDigest) 25. prosince 2017

Zatímco by bylo pro Jordana kvašením nosit zelené sako na jeho svatbě (trofej, kterou dostane za vítězství v Masters), můžete se vsadit, že jeho snoubenka zakořenila pro něj, aby do tohoto šatníku přidal během tohoto turnaje.